Svobodníci

Úplné pojednání o starých rodech svobodných sedláků napříč dějinami Království českého

Vilasova Lhota

Základní informace
Historické zařazení:Vltavský kraj
Historická země:Čechy
Poloha:ukázat na Mapy.cz
Svobodství v okolí:Petrovice (1,1 km), Kuníček (2,5 km), Kuní (2,9 km), Zahrádka (u Petrovic) (3,8 km), Řenkov (4,9 km), Skuhrov (4,9 km)

Pro tuto obec následují články či poznámky, doplněné automaticky generovaným výtahem ze soupisů svobodníků. Zdroje pro jednotlivé záznamy výtahu naleznete na stránce soupisů svobodníků.


Více informací k místopisu jednotlivých svobodství naleznete v knize Eduarda Krajníka: Místopis dědinických a svobodnických dvorů v Čechách od 16. století do berní ruly s přesahem do pozdního středověku.

Nejstarší písemná zmínka o vsi je z roku 1486 in villis Wobdinczy et Modlika Dor. de Petrowicz dec., cuius bona et hered ... in v. Wobdnicze .... et in v. Modlik ... et in Inferiori et Superiori Welhotie ..., procl. in Pulcrum Montem...

1654 - Svobodství v Čechách roku 1654 - Vilasova Lhota/Lhota, Vltavský kraj

Adam Villas (vyhořelý)
přejít na záznam v soupisu

1789 - Svobodství v Čechách roku 1789 - Vilasova Lhota, Berounský kraj

Václav Kos (chalupa č.p. 2), Pavel Soběslavský (chalupa č.p. 4), Václav Skála (usedlost č.p. 10), Václav Crkovský (usedlost č.p. 12), Polyxena Šišková von Stöckhölzer (dvůr).
přejít na záznam v soupisu

© 2024 svobodnici.cz

Veškerý autorský obsah tohoto webu je právně doložitelným vlastnictvím autora projektu svobodnici.cz a jeho spolupracovníků.
Jakékoli kopírování a šíření bez jejich písemného souhlasu je zakázáno!