Svobodníci

Úplné pojednání o starých rodech svobodných sedláků napříč dějinami Království českého

Zálesí

Základní informace
Historické zařazení:Bechyňský kraj
Historická země:Čechy
Poloha:ukázat na Mapy.cz (nejasná topografie)
Svobodství v okolí:Záhoříčko (u Neustupova) (1,8 km), Chlístov (2,5 km), Sedlečko (u Neustupova) (2,9 km), Hojšín (3,1 km), Záhoří u Miličína (3,4 km), Malovice (3,8 km), Slavín (4,2 km), Pěknicův mlýn (Horní Borek) (4,4 km), Kahlovická Lhota (4,6 km), Žinice (5,0 km)

Pro tuto obec následují články či poznámky, doplněné automaticky generovaným výtahem ze soupisů svobodníků. Zdroje pro jednotlivé záznamy výtahu naleznete na stránce soupisů svobodníků.


Více informací k místopisu jednotlivých svobodství naleznete v knize Eduarda Krajníka: Místopis dědinických a svobodnických dvorů v Čechách od 16. století do berní ruly s přesahem do pozdního středověku.

Roku 1536 obdrželi Jan starší Zmyslovský, Jiřík Záleský, Jan a Bohuslav, bratři Lhotkové erb a predikát ze Zmyslova a v roce 1543 byli Jiřík sedící na Zálesí, Jan a Bohuslav na Kahlovicích a Lhotce přijati do stavu rytířského (více v článku Erbovní rody Podblanicka).

1557 - Svobodství v Čechách roku 1557 - Zálesí, Bechyňský kraj

Jan Zaleský ze Zmyslova a v Zálesí
přejít na záznam v soupisu

Dvůr tedy spíše nelze považovat za svobodství.

© 2024 svobodnici.cz

Veškerý autorský obsah tohoto webu je právně doložitelným vlastnictvím autora projektu svobodnici.cz a jeho spolupracovníků.
Jakékoli kopírování a šíření bez jejich písemného souhlasu je zakázáno!