Svobodníci

Úplné pojednání o starých rodech svobodných sedláků napříč dějinami Království českého

Třebotov

Základní informace
Historické zařazení:Podbrdský kraj
Historická země:Čechy
Poloha:ukázat na Mapy.cz
Svobodství v okolí:Vonoklasy (2,6 km), Černošice (3,0 km), Kosoř (3,1 km), Radotín (5,0 km)

Pro tuto obec následují články či poznámky, doplněné automaticky generovaným výtahem ze soupisů svobodníků. Zdroje pro jednotlivé záznamy výtahu naleznete na stránce soupisů svobodníků.


Více informací k místopisu jednotlivých svobodství naleznete v knize Eduarda Krajníka: Místopis dědinických a svobodnických dvorů v Čechách od 16. století do berní ruly s přesahem do pozdního středověku.

Nejstarší písemná zmínka o vsi je z roku 1253 ...(Wenc. rex hospitali s. Francisci) Tribotowe unum praedium (confirmat)...

1550 - Svobodství v Čechách roku 1550 - Třebotov, Podbrdský kraj

Matouš dědiník Hovorčovský drží dvůr koupený od pana Václava Bechyně ve vsi Třebotově míli od Karlštejna. Kvant. černý trh. 42: Václav Bechyně z Lažan Matoušovi Horčovskému (?). Matouš horčovský dědiník v Třebotově šacoval se 500 kop: od r. 1570 – 1614 zůstal dlužen berní. Dělá se stavu rytířského, za tou příčinou berni neodvozuje, ježto jeho otec byl dědiníkem, jakž zápis svědčí.
přejít na záznam v soupisu

1605 - Svobodství v Čechách roku 1605 - Třebotov, Slánský kraj

Jiřík Hovorčovský z Kolivé Hory na Třebotově
přejít na záznam v soupisu

© 2024 svobodnici.cz

Veškerý autorský obsah tohoto webu je právně doložitelným vlastnictvím autora projektu svobodnici.cz a jeho spolupracovníků.
Jakékoli kopírování a šíření bez jejich písemného souhlasu je zakázáno!