Svobodníci

Úplné pojednání o starých rodech svobodných sedláků napříč dějinami Království českého

Hatov

Základní informace
Historické zařazení:Vltavský kraj
Historická země:Čechy
Poloha:ukázat na Mapy.cz
Svobodství v okolí:Záběhlice (1,6 km), Božetín (2,0 km), Borotínek (zaniklá ves) (2,4 km), Červený Újezd (2,5 km), Dvorce (2,7 km), Stupčice (3,0 km), Kamenná Lhota (3,3 km), Smrkov (3,4 km), Řikov (3,5 km), Neštětice (zaniklá ves) (4,1 km), Mezno (4,1 km), Šanovice (4,1 km), Nehonín (4,2 km), Lažany (4,8 km), Pěknicův mlýn (Horní Borek) (5,0 km)

Pro tuto obec následují články či poznámky, doplněné automaticky generovaným výtahem ze soupisů svobodníků. Zdroje pro jednotlivé záznamy výtahu naleznete na stránce soupisů svobodníků.


Více informací k místopisu jednotlivých svobodství naleznete v knize Eduarda Krajníka: Místopis dědinických a svobodnických dvorů v Čechách od 16. století do berní ruly s přesahem do pozdního středověku.

Nejstarší písemná zmínka o vsi je z roku 1381 ...Bohun de Hathowa...

1550 - Svobodství v Čechách roku 1550 - Hatov, Vltavský kraj

Vavřinec z Hatova dvůr a „poustky“ ve vsi Hatově, půl čtvrti míle od Červeného Oujezdce. V dalších berních rejstřících se již nic nevyskytuje.
přejít na záznam v soupisu

© 2024 svobodnici.cz

Veškerý autorský obsah tohoto webu je právně doložitelným vlastnictvím autora projektu svobodnici.cz a jeho spolupracovníků.
Jakékoli kopírování a šíření bez jejich písemného souhlasu je zakázáno!