Svobodníci

Úplné pojednání o starých rodech svobodných sedláků napříč dějinami Království českého

Mitrovice

Základní informace
Historické zařazení:Bechyňský kraj
Historická země:Čechy
Poloha:ukázat na Mapy.cz
Svobodství v okolí:Hoštice (1,5 km), Lažany (1,5 km), Mezno (1,9 km), Prudice (2,7 km), Stupčice (3,0 km), Sudoměřice u Tábora (3,1 km), Záhoříčko (u Sudoměřic) (3,2 km), Záhoří u Miličína (3,4 km), Úraz (3,5 km), Horní Střítež (3,7 km), Kahlovická Lhota (4,3 km), Mutice (4,4 km), Pěknicův mlýn (Horní Borek) (4,8 km), Sedlečko (u Chotovin) (4,9 km), Malovice (5,0 km)

Pro tuto obec následují články či poznámky, doplněné automaticky generovaným výtahem ze soupisů svobodníků. Zdroje pro jednotlivé záznamy výtahu naleznete na stránce soupisů svobodníků.


Více informací k místopisu jednotlivých svobodství naleznete v knize Eduarda Krajníka: Místopis dědinických a svobodnických dvorů v Čechách od 16. století do berní ruly s přesahem do pozdního středověku.

Nejstarší písemná zmínka o vsi je z roku 1414 ...Joh. de Mitrowicz promittit ecclesiae in Oldrzichow 72 gr. in villa Jekow...

1550 - Svobodství v Čechách roku 1550 - Mitrovice, Bechyňský kraj

1. svobodství: dvůr drží Václav Chem/Cheyn(?). Kv. S. S. 1543: Václav Cheyn z Mitrovic.
2. svobodství: dvůr drží Martin, syn Viků z Hoštic.
přejít na záznam v soupisu

V berních rejstřících se již nic nevyskytuje.

© 2024 svobodnici.cz

Veškerý autorský obsah tohoto webu je právně doložitelným vlastnictvím autora projektu svobodnici.cz a jeho spolupracovníků.
Jakékoli kopírování a šíření bez jejich písemného souhlasu je zakázáno!