Svobodníci

Úplné pojednání o starých rodech svobodných sedláků napříč dějinami Království českého

Pěknicův mlýn (Horní Borek)

Základní informace
Historické zařazení:Bechyňský kraj
Historická země:Čechy
Poloha:ukázat na Mapy.cz
Svobodství v okolí:Neštětice (zaniklá ves) (1,0 km), Ješetice (1,8 km), Červený Újezd (2,6 km), Řikov (2,7 km), Radíč (3,2 km), Lažany (3,4 km), Dvorce (3,5 km), Záběhlice (3,8 km), Záhoří u Miličína (4,0 km), Mezno (4,2 km), Stupčice (4,2 km), Zálesí (4,4 km), Božetín (4,7 km), Číšťovice (4,8 km), Mitrovice (4,8 km), Hatov (5,0 km)

Pro tuto obec následují články či poznámky, doplněné automaticky generovaným výtahem ze soupisů svobodníků. Zdroje pro jednotlivé záznamy výtahu naleznete na stránce soupisů svobodníků.


Více informací k místopisu jednotlivých svobodství naleznete v knize Eduarda Krajníka: Místopis dědinických a svobodnických dvorů v Čechách od 16. století do berní ruly s přesahem do pozdního středověku.

Roku 1558 bratři Jiřík a Jan Pěknicové, dědiníci z Pěknicova mlýna, obnovili vklad na dva kmetcí dvory v Dlouhé Lhotě u Tábora, které drží po svých předcích1).

Zdroj
1) Krajník, Eduard. Místopis dědinických a svobodnických dvorů v Čechách. Praha: Národní archiv, 2022. V prodeji.

© 2024 svobodnici.cz

Veškerý autorský obsah tohoto webu je právně doložitelným vlastnictvím autora projektu svobodnici.cz a jeho spolupracovníků.
Jakékoli kopírování a šíření bez jejich písemného souhlasu je zakázáno!