Svobodníci

Úplné pojednání o starých rodech svobodných sedláků napříč dějinami Království českého

Mnichovice

Základní informace
Historické zařazení:Kouřimský kraj
Historická země:Čechy
Poloha:ukázat na Mapy.cz
Svobodství v okolí:Veležice (zaniklý dvůr) (0,5 km), Borovnice (2,5 km), Keblov (2,6 km), Strojetice (2,6 km), Otročice (2,9 km), Kuňovice (3,1 km), Dubějovice (3,8 km), Sedmpány (4,0 km), Bělava (u Keblova) (4,1 km), Sedlice (4,2 km), Chrastovice (4,2 km), Kačerov (4,2 km), Chmelná (4,3 km), Němčice (4,6 km), Miřetice (4,7 km), Čechtice (5,0 km)

Pro tuto obec následují články či poznámky, doplněné automaticky generovaným výtahem ze soupisů svobodníků. Zdroje pro jednotlivé záznamy výtahu naleznete na stránce soupisů svobodníků.


Více informací k místopisu jednotlivých svobodství naleznete v knize Eduarda Krajníka: Místopis dědinických a svobodnických dvorů v Čechách od 16. století do berní ruly s přesahem do pozdního středověku.

Nejstarší písemná zmínka o vsi je z let 1352— cca 1405 ...decan. Sczepanouic.: Mnychouicz...

1550 - Svobodství v Čechách roku 1550 - Mnichovice, Kouřimský kraj

1. svobodství: Václavovi Musilovi v Mnichovicích, poddanému již pana Kekule ze Stradonic, náleželo „kus svobodného záhumní“ (pole) ležícího v Mnichovicích.
2. svobodství: pustotiny ve vsi Mnichovicích vlastnil i na místě svých synů Jana a Petra Mach ve vsi Mnichovicích u Štěpánova (psáno v Čáslavském kraji), také již poddaný pana Jindřicha Kekuleho ze Stradonic. Kvat. trh. 43: Václav Hulička z Keblova sirotkům Varyšelova (?), a ten Vávra že jest byl děd těm sirotkům.
přejít na záznam v soupisu

V berních rejstřících se již nic nevyskytuje.

© 2024 svobodnici.cz

Veškerý autorský obsah tohoto webu je právně doložitelným vlastnictvím autora projektu svobodnici.cz a jeho spolupracovníků.
Jakékoli kopírování a šíření bez jejich písemného souhlasu je zakázáno!