Svobodníci

Úplné pojednání o starých rodech svobodných sedláků napříč dějinami Království českého

Strojetice

Základní informace
Historické zařazení:Čáslavský kraj
Historická země:Čechy
Poloha:ukázat na Mapy.cz
Svobodství v okolí:Chrastovice (1,8 km), Otročice (2,1 km), Mnichovice (2,6 km), Kačerov (2,7 km), Veležice (zaniklý dvůr) (3,1 km), Borovnice (3,1 km), Alberovice (3,1 km), Keblov (3,1 km), Čechtice (3,2 km), Bělava (u Keblova) (3,3 km), Němčice (3,7 km), Sedlice (4,4 km), Kuňovice (4,7 km)

Pro tuto obec následují články či poznámky, doplněné automaticky generovaným výtahem ze soupisů svobodníků. Zdroje pro jednotlivé záznamy výtahu naleznete na stránce soupisů svobodníků.


Více informací k místopisu jednotlivých svobodství naleznete v knize Eduarda Krajníka: Místopis dědinických a svobodnických dvorů v Čechách od 16. století do berní ruly s přesahem do pozdního středověku.

Nejstarší písemná zmínka o vsi je z roku 1379 ...Stroyeticz...

1550 - Svobodství v Čechách roku 1550 - Strojetice, Čáslavský kraj

Šimek z Strojetic na místě otce svého Matouše ze Strojetic, poddaný pana Jindřicha Kekule ze Stradonic, drží ¾ pustotiny svobodné ležící v Čechticích. Kv. S. S. 1542: Matouš ze vsi Strojetic sobě zase klade v Chrašťovicích.
přejít na záznam v soupisu

V berních rejstřících se již nic nevyskytuje.

© 2024 svobodnici.cz

Veškerý autorský obsah tohoto webu je právně doložitelným vlastnictvím autora projektu svobodnici.cz a jeho spolupracovníků.
Jakékoli kopírování a šíření bez jejich písemného souhlasu je zakázáno!