Svobodníci

Úplné pojednání o starých rodech svobodných sedláků napříč dějinami Království českého

Neštětice (zaniklá ves)

Základní informace
Historické zařazení:Bechyňský kraj
Historická země:Čechy
Poloha:ukázat na Mapy.cz (nejasná topografie)
Poznámka:Müller směřuje údaj do Neštětic u Neveklova, J. Vaniš směřuje tyto „Neštovice“ do Nazdic, A. Profous ji považuje za zaniklou ves u Chotětic, E. Krajník za zaniklou ves u Červeného Újezda.
Svobodství v okolí:Pěknicův mlýn (Horní Borek) (1,0 km), Ješetice (1,6 km), Červený Újezd (1,6 km), Řikov (1,7 km), Dvorce (2,4 km), Radíč (2,7 km), Záběhlice (2,8 km), Lažany (3,6 km), Božetín (3,7 km), Stupčice (3,9 km), Hatov (4,1 km), Mezno (4,2 km), Číšťovice (4,4 km), Záhoří u Miličína (4,9 km)

Pro tuto obec následují články či poznámky, doplněné automaticky generovaným výtahem ze soupisů svobodníků. Zdroje pro jednotlivé záznamy výtahu naleznete na stránce soupisů svobodníků.


Více informací k místopisu jednotlivých svobodství naleznete v knize Eduarda Krajníka: Místopis dědinických a svobodnických dvorů v Čechách od 16. století do berní ruly s přesahem do pozdního středověku.

1550 - Svobodství v Čechách roku 1550 - Neštětice (zaniklá ves), Bechyňský kraj

Petr a Václav bratří Skaláři z Tupé (Tupesy?, Stupčic?) vlastní „dva člověky“, jednoho v Oujezdě a druhého v Neštovicích (Neštěticích?).
(Pozn.: Müller směřuje údaj do Neštětic u Neveklova, J. Vaniš směřuje tyto „Neštovice“ do Nazdic, A. Profous je považuje za zaniklou ves u Chotětic.)
přejít na záznam v soupisu

Tento dvůr se ztratil beze stop. Lze očekávat jeho výskyt buď v oblasti Milhostice - Červený Újezd, nebo okolo Chotětic. Za pozornost též stojí výskyt příjmení Skalák ve stabilním katastru na mlýnech a pozemcích u Styrova při potoce Mastník, a to jak u samoty Styrov č.p. 6, tak Nové Dvory č.p. 14.

© 2024 svobodnici.cz

Veškerý autorský obsah tohoto webu je právně doložitelným vlastnictvím autora projektu svobodnici.cz a jeho spolupracovníků.
Jakékoli kopírování a šíření bez jejich písemného souhlasu je zakázáno!